Martex Martex

Cięcie plazmowe stali czarnej, nierdzewnej, ocynkowanej oraz cięcie aluminium

Cięcie plazmowe – nowoczesna technologia cięcia metali 

Jedną z flagowych usług MARTEX-Polska sp. z o.o. jest cięcie plazmowe stali ocynkowanej, czarnej, oraz aluminium. Usługi wykonujemy w naszej hali produkcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnej wycinarki plazmowej CNC (Computerized Numerical Control). Jej pole pokrywa się z rozmiarami blach najczęściej stosowanymi na rynku, pozwala to na sprawne wykonanie usług. Sterowana numerycznie, co w praktyce oznacza, że wykorzystywane są metodologie CAD (Computer Aided Design) i  CAM (Computer Aided Manufacturing,). W MARTEX-Polska sp.z o.o. pracują fachowcy, którzy biegle obsługują wycinarkę plazmową, zachowując precyzję i estetykę wykonania.

Cięcie plazmowe aluminium 

Przy wykorzystaniu zjonizowanego termicznie gazu osiąga się bardzo dokładne rezultaty cięcia plazmowego aluminium. W odróżnieniu od obróbki laserowej jest to metoda pozwalająca na przecinanie znacznie grubszych fragmentów tego metalu. Dzieje się tak ze względu na znakomite, charakterystyczne dla aluminium przewodnictwo prądu elektrycznego. 

Precyzja cięcia oraz uzyskanie gładkich krawędzi obrabianego materiału to jednak nie jedyny atut tej metody. Cięcie plazmowe aluminium uchodzi również za wyjątkowo wydajne. Warto dodać, że wykorzystanie tej techniki wymaga stosownych uprawnień. Korzystając z usług MARTEX-Polska sp. z o.o. zyskasz pewność, że Twoje zlecenie zostanie wykonane przez specjalistów odznaczających się odpowiednimi kompetencjami.

Cięcie plazmowe stali 

Oferowane cięcie plazmowe stali czarnej i ocynkowanej to szybki sposób na uzyskanie elementów o pożądanych parametrach użytkowych. Z uwagi na fakt, że jest to metoda sprawdzająca się znakomicie również w przypadku pomalowanych czy zardzewiałych powierzchni, możliwe jest przeprowadzenie sprawnej obróbki materiałów bez konieczności ich wcześniejszego przygotowania/oczyszczenia. Szerokie możliwości w zakresie automatyzacji oraz wykorzystanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań decydują o tym, że cięcie plazmowe stali czarnej oraz ocynkowanej staje się powtarzalne i pozwala uzyskiwać elementy o identycznych właściwościach.

Szerokie możliwości cięcia plazmą

Realizowane cięcie plazmowe stali ocynkowanej oraz czarnej daje wyjątkowo szerokie możliwości obróbki materiałów i okazuje się niezastąpione w wielu rozmaitych branżach. Chcąc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tej metodzie obróbki, nie ograniczamy się wyłącznie do cięcia plazmowego stali czarnej czy aluminium, lecz realizujemy także zlecenia dotyczące obróbki kształtowników, blach, rur oraz siatek. W naszej codziennej pracy realizujemy cięcie plazmowe stali nierdzewnej lub innego rodzaju stali zarówno na podstawie naszych projektów, jak i projektów dostarczanych przez klienta. 

Zalety cięcia plazmowego

Decydując się na cięcie plazmowe stali czarnej, czy ocynkowanej we współpracy z MARTEX-Polska sp. z o.o. możesz liczyć na dużo udogodnień. Trzymamy się ustalonych terminów i na bieżąco informujemy klientów o postępie prac. Niezależnie od tego jakie są wymagania odnośnie formy czy wymiarów, można mieć pewność, że staniemy na wysokości zadania i dostarczymy  elementy o idealnie dopasowanym charakterze. Sprawdź, jak wiele czasu i środków możesz zaoszczędzić korzystając z cięcia plazmowego stali ocynkowanej/czarnej lub aluminium we współpracy z nami i przekonaj się, że nasza oferta nie ma sobie równych!

CzechEnglishFrenchGermanPolishSlovak