Martex Martex

Gięcie stali i aluminium

Sprawdzony proces gięcia stali i aluminium

Procesy związane z gięciem aluminium oraz stali polegają na zmianie krzywizny tychże komponentów, tak aby przekroczyć ich granicę sprężystości i uzyskać pożądany kształt wyrobu. W ramach naszej codziennej pracy wykonujemy gięcie stali i aluminium przy wykorzystaniu hydraulicznych pras krawędziowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprodukować wyroby ugięte zgodnie z potrzebami klientów. Zakres grubości giętych materiałów to 0,5mm -10mm 

Gięcie aluminium – przebieg i możliwości 

Realizowane przez nas gięcie aluminium jest bardzo precyzyjne i wykonywane zgodnie z bardzo restrykcyjnymi normami. Takie podejście jest efektem dużej podatności tego materiału na pękanie. Niezależnie od tego, jak gruba jest gięta blacha, efekty gięcia aluminium uzyskiwane przez MARTEX-Polska sp. z o.o. za każdym razem spełniają oczekiwania klientów. 

W odróżnieniu od gięcia stali, obróbka aluminium wymaga większej dokładności oraz wdrożenia rzetelnej kontroli jakości. Gotowy komponent charakteryzuje się nie tylko wysoką odpornością, ale także niską wagą, co sprawia że jest on popularny w wielu branżach. W naszej hali produkcyjnej powstają z wykorzystaniem gięcia  wyroby gotowe z aluminium dla branż związanych z magazynowaniem, motoryzacją, handlem, szeroko rozumianą produkcją oraz branżą wystawienniczą 

Gięcie stali – wysoka precyzja wykonania elementów

Procesy związane z gięciem stali są zbliżone do tych dotyczących aluminium i polegają na zmianie krzywizny materiału bez modyfikacji w obrębie jego przekroju poprzecznego. W MARTEX-Polska sp. z o.o. chętnie pomożemy stworzyć projekt na podstawie wymagań,tak aby uzyskane elementy charakteryzowały się pożądaną specyfikacją techniczną. Profesjonalne gięcie stali odbywa się przy pomocy naszych pras krawędziowych. 

Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam realizować najbardziej skomplikowane projekty związane z modyfikacją stali lub aluminium. Zarówno gięcie aluminium, jak i gięcie stali ocynkowanej lub czarnej przebiega w ścisłej współpracy z klientem, co daje gwarancję uzyskania idealnie dopasowanych rozwiązań. Niezależnie od tego jaką grubość bądź twardość mają posiadać finalne produkty, możesz mieć pewność, że dopasujemy ich parametry użytkowe do wymagań realizowanych przez Ciebie przedsięwzięć.

CzechEnglishFrenchGermanPolishSlovak