Martex Martex

Palety słupkowe

Gospodarowanie przestrzenią magazynową przy wykorzystaniu palet słupkowych 

Jednym z najlepszych sposobów na optymalizację przestrzeni magazynowej są palety słupkowe. Stanowią one świetne rozwiązanie dla osób, dla których elastyczne zarządzanie powierzchnią obiektu jest priorytetem. Jako producent palet słupkowych wiemy, że potrzeby związane ze składowaniem towarów mogą różnić się w zależności od niespodziewanych zdarzeń bądź sezonu, dlatego inwestycja w produkty z tej kategorii niejednokrotnie okazuje się przełomowa jeśli chodzi o optymalizację logistyki w danym obiekcie.

Dopasuj palety słupkowe do potrzeb magazynu 

Charakterystyczną cechą palet słupkowych jest możliwość ustawiania ich w stosy oraz piętra. Jeśli mamy do czynienia z okresem wzmożonej produkcji, stworzenie regału magazynowego odpowiadającego zwiększonym potrzebom firmy nie stanowi żadnego kłopotu. Jeśli będziemy chcieli „odzyskać” nieco przestrzeni, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby szybko zdemontować dodatkowe piętra, czy całe słupki. 

Wsporniki stalowe umiejscowione na różnych wysokościach decydują o tym, że palety typu Manurack mogą być konfigurowane swobodnie również w zakresie wysokości składowanych towarów. Oznacza to, że nawet w ograniczonych przestrzennie obiektach możliwe jest składowanie ciężkich i dużych ładunków. Jako producent palet słupkowych wychodzący naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom przedsiębiorców dostarczamy elementy do zarówno do regałów pojedynczych, jak i podwójnych. 

Wyposażając magazyn w palety słupkowe należy dopasować je do wielkości naszego obiektu, tak aby zapewnić swobodną pracę urządzeń transportowych. Nie bez znaczenia jest również charakterystyka składowanych towarów (waga nie może przekraczać ładowności palet). Ponadto, produkty które „schodzą” z magazynu najszybciej warto składować w łatwiej dostępnych miejscach. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania MARTEX-Polska sp. z o.o.

Elementy typu Manurack dostarczane przez producenta palet słupkowych MARTEX-Polska sp. z o.o. pozwalają tworzyć wytrzymałe regały, które świetnie chronią ładunki przed uszkodzeniem. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest możliwość składowania elementów o nietypowym kształcie (również takich, które nie nadają się do przenoszenia na paletach). Z uwagi na to, że palety słupkowe wykorzystują wsporniki, nie wymagają one stałego przytwierdzenia do podłoża, co znacznie zwiększa ich mobilność i funkcjonalność. Producent palet słupkowych MARTEX-Polska sp. z o.o. dedykuje swoją ofertę przede wszystkim tym, którym zależy na:

  • skutecznym zarządzaniu magazynem o ograniczonym metrażu,
  • elastyczności w zakresie składania towaru, 
  • łatwej dostępności towaru,
  • alternatywie dla palet drewnianych.

Jeśli chcesz ulepszyć działania logistyczne podejmowane w Twoim magazynie, koniecznie skontaktuj się z nami. Jesteśmy przekonani, że dzięki paletom słupkowym rekomendowanym przez naszych specjalistów składowanie Twoich towarów stanie się efektywniejsze!

Jak wyglądają palety słupkowe naszej produkcji?

CzechEnglishFrenchGermanPolishSlovak